luby a okolí

Město Luby je proslulé  čtyřstoletou  výrobou  mistrovských  hudebních   nástrojů  zejména houslí. Místní turistické stezky a cyklotrasy přímo vybízí k aktivním procházkám po zdejším okolí. Turisté, kteří sem zavítají, budou mile  překvapeni  pestrou  paletou  atraktivních turistických cílů. Jsou zde i krásné  lesy  na  houbaření.

Navštívit můžete také lázeňská města jako jsou Františkovy lázně (20 minut autem),Mariánské lázně (45 minut autem) a Karlovy Vary (45 minut autem).

KOUPÁNÍ

 

ZÁBAVA

 

MÍSTNÍ PAMÁTKY A ZAJÍMAVOSTI

Na okraji náměstí stojí původně románský, goticky, renesančně a barokně upravený kostel s krásným interiérem – sochy a rozsáhlé nástěnné a stropní malby vás jistě upoutají. Naproti kostelu stojí pomník z roku 1926 s bronzovou plastikou houslaře.

 

Kostel sv. Onřeje                                                                                                                                                   Bronzová socha houslaře

 kostel a houslař1

    Kaple panny Marie                                                                                                                                                                                     Mariánský sloup

kaple a mariánský sloup2

Zpět nahoru